BİYOGRAFİ

IMG_0048Moda Editörü ve Stil Danışmanı Pınar Atak,İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi’de eğitim hayatını tamamlamış ve eğitimine başka bir alanda devam etmek ve kariyer hedeflerini gerçekleştirmek için İstanbul’a yerleşmiştir.

Çocukluk yaşlarından itibaren bale, moda ve müziğe yoğun ilgisi vardı. Modaya olan büyük merakı ve ilgisinden dolayı 2012 yılında İstanbul Moda Akademisi (İMA) Moda Editörlüğü Bölümü’nde eğitim hayatına başladı. Hobi amaçlı başladığı moda sektöründeki kariyerine, yurt içi ve yurt dışında almış olduğu akademik eğitimlerle devam etmektedir. Moda sektörüne yeni ve güçlü bir bakış açısı katmayı hedefleyen Pınar Atak, kendi markası olan STYLE LOOK by PINAR ATAK ile moda dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Aynı zamanda NLP uzmanı olan Pınar Atak, klişeleşmiş, tek düze parçalardan oluşmuş bir kadın değil, kendi ruhuyla eşleşen ve kendi stilini oluşturmuş bir kadını temsil eden çalışmalara imza atmaktadır. Moda dünyasından Anna Wintour’ı kendine örnek almıştır.

Oldukça iddialı ve bir o kadar da Feminen bir tarzı vardır. Ne istediğini bilen, zevkli, neşeli, heyecanlı, kıpır kıpır olan yaşam tarzını kıyafetlerine de yansıtmıştır. Değişik ülkeler görmek, yeni yerler keşfetmek, değişik kültürler her zaman ilgisini çekmiştir. Bu sebeple; dünyanın birçok ülkesinde iş ve gezme amaçlı olarak bulunmuştur.

Pınar Atak’ın güncel çalışmaları ve kendi ekolüne ait paylaşımlarını, güncel olarak kullandığı blog.pinaratak.com adresinden de takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir